Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama

Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama

Türkiyede kayıtlı milyonlarca araç bulunmaktadır. Trafiğe çıkan her araç trafik cezası işleyebilir fakat artık yeni yönetmelik ile birlikte trafik polisleri durdurup ceza kesmek zorunda değildir.Trafikdeki onlarca sürücü bile kanıtladığı sürece size trafik cezası yazdırabilir.Hatta haberiniz olmadan elektronik denetleme sistemi sayesinde size ceza yazılmış olabilir.

Araç plakasına ceza yazılan araçların sorgulamasını ister edevlet sisteminden isterseniz emniyet genel müdürlüğünün trafik sorgulamaları linkinden sorgulama yapabilirsiniz.Edevlet sisteminden baktığınızda yalnızca üstünüze kayıtlı araçlara ceza yazıldığını görebilirken,emniyet genel müdürlüğü trafik sorgulamaları sayfasından plakasını ve tescil tarihini bildiğiniz araçları sorgulayabilirsiniz.

plakaya-yazilan-ceza-sorgulama

plakaya-yazilan-ceza-sorgulama

Araç ceza sorgulaması yapmasanız bile emniyet cezayı size ptt aracılığı ile tebliğ etmektedir.Ptt memurunun tebliğ ettiği tarih size tebliğ tarihi olarak baz alınır ve 15 gün içinde ödemeniz halinde indirimli olarak ödeyebilirsiniz.Ayrıca aracınız otoparka çekilmiş ise hangi otopark da olduğunu öğrenebilirsiniz.

E devlet sisteminden Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama için TIKLAYINIZ..

Şifresiz Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama için TIKLAYINIZ….

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. macit dedi ki:

    taraflar araslndaki alacak davaların yaplar yargllanmsı ilamda yazılı nedenlerden
    dolaylası ve birleşen davanın kabulüne karşı davanın re t

Yorum Yaz

Devamını oku:
Borç Sorgulama

Maliye Bakanlığının “Borç Bilgilendirme Servisi” hizmetiyle, vergi dairelerince işlenmiş  olan vergi, trafik ve idari para cezası, Yurt-Kur harcı, yargı harcı...

Kapat