Bağkur (4B) Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur (4B) Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur (4B) ne demek: Kendi nam ve hesabına çalışan kişilerin sgk’daki bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumuna bağkur denilmektedir.Bağ-kur lular kendi işyeri olabileceği gibi,serbest meslek erbabı yada isteğe bağlı olarak dışarıdan prim ödeyenlerde olabilir.Bağkur’a prim ödeyen insanlar hastanelerde sağlık yardımı alabilirler.

Bağkur’dan emeklilik hesaplaması nasıl yapılır.Bağkurdan ne zaman emekli olacağını öğrenmek isteyen insanlar alt tarafda açılan sayfadan emeklilik türü, maluliyet,erken yaşlanma,yurtdışı borçlanma gibi bilgileri girdikten sonra tamam butonuna basarak özel bilgilerin isteneceği ikinci sayfaya geçecektir.

Açılan ikinci sayfada alt tarafdaki hizmet ekle butonundan sgk’daki bu güne kadarki tüm hizmetlerinizi ekleyebileceksiniz.Hizmet ekle denildiğinde hizmet türünüzü (ssk,bağkur,emekli sandığı,askerlik ve yurtdışı borçlanması) seçeniz.Çalıştığınız yada yatırdığınız hizmet türlerinin başlangıç ve bitiş tarihini seçerek kaydet demeniz gerekmektedir.

Tüm hizmet türlerini ekledikten sonra bilgilerin doğru olup olmadığını yanlış bilgi almamak için iki kere kontrol etmenizi öneririz.Hizmet bilgilerinizin doğruluğundan eminseniz.Emeklilik hesapla diyerek bağkurdan ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. MERYEM KARAKURT dedi ki:

    ne zaman emekli olurum emeklilik maaşım ne kadar olur

  2. fuat dedi ki:

    merhaba sıtenıze 11870 ssk reklamları vermek ısterız mumkunse donus beklıyoruz

Yorum Yaz

Devamını oku:
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet rejimini ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ...

Kapat