Bağkur Borcu Sorgulama

Bağkur Borcu Sorgulama

BAĞ-KUR kurumunun adı sgk sisteminde 4B olarak geçmektedir. SGK 4B kurumu prim borçlarınızı sorgulama işlemlerinizi bağ-kur borç sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz. Sgk 4b yani bağkur primlerinizi düzenli ödemeniz halinde emekliliğiniz için önemli bir yol katetmiş olursunuz. Bağkur primlerinizde bir gecikme yaşanması veya prim borcunuzu ödemediğiniz takdirde bağkura ait prim borçlarınız birikir ve ödenmediği her gün için faiz işlemektedir.Bağ-kur lu vatandaşlarımız için bizim önerimiz ara sıra Bağ-Kur borç sorgulama işlemi yapmanız ve kontrol etmenizdir.

BAĞ-KUR borç sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilmeniz için sgk kurumu imkan tanımıştır.SGK kurumu borç sorgulama işlemini edevlet şifresi ile birlikte yapılabilmesine olanak tanımıştır.Daha önceden edevlet şifresii olmadan bağkur borç sorgulama işlemi yapılabilmekteydi fakat sgk bu sistem yerine edevlet girişi yaparak borç sorgulama işlemine başlamıştır. E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi yapmak istiyorsanız E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesinden şifrenizi 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi bütün E-Devlet işlemleriniz de kullanabilirsiniz.

E Devlet üzerinden Bağ-kur borç Sorgulama için Tıklayınız..

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Devamını oku:
bagkur ne zaman emekli olurum
Bağkur (4B) Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur (4B) ne demek: Kendi nam ve hesabına çalışan kişilerin sgk'daki bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumuna bağkur denilmektedir.Bağ-kur lular kendi...

Kapat