E haciz nedir

E haciz nedir

E haciz adıyla bilinen haciz şekli elektronik ortamda konulan haciz olarak adlandırılmaktadır.Diyelim ki borçların geçmişe dayalı ise yada unutulmuş hiç hatırlanmayan hatta ödenmiş ve bitmiş sanılan ufacık miktarlar ise şnanın sizin unuttuklarınızı unutmayanlar var…
Herhangi bir bankada bulunan hesabınız üzerine elektronik ortamda koyulan haciz ile borcunuzu size hatırlatıyorlar.Taa ki bankaya gidip hesabınızdan paranızı çekmek isteyene kadar haberiniz olmaayabiliyor  bu hacizden.
Peki bunu öğrenmenin bir yolu yokmu?Tabiki de var…Genelde ön bilgiyi size veren banka sayesinde az çok hangi kuruma ait olduğunu öğrenebilirsiniz E haczinizin.Ya sonrası kuruma gidip saatlerce bekleyerek öğrenmek mi..
Neden?Artık hesabınızda bulunan E haczi öğrenmekte bir tık kadar kolay.Gelişen teknoloji ile birlikte E haciz sorgulama sitesinden ilgili haczinizin nereden kaynaklandığını,hangi yıla ait olduğunu ve ne kadar tutarlı olduğunu hemen öğrenebilir ve anında E haczinizden kurtulabilirsiniz.
Bilişim teknolojisi sayesinde sürekli yenilenen ve gelişen dünyamızın bize sunduğu kolaylıklar sayesinde internet ortamından bir çok şeyi kolaylıkla öğrenerek hem zamandan tasarruf sağlayabiliyor hemde güncel olarak bilgilerimizi sık sık kontrol etme imkanı bulabiliyoruz.Borç Sorgulama Servisi için https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC adresini ziyaret etmelisiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Devamını oku:
Sgk Gözlük Hakkı Nasıl Sorgulanır?

Sgk'dan gözlük alan insanlar çercevelerini değiştirebilmeleri için belli sürelerin geçmesi gerekir.Gözlük cam veya çerçeve değiştirme vaktinin geldiğini öğrenmenin yollarından birisi...

Kapat