E Kimlik Randevu (Çipli Kimlik Başvuru)

E Kimlik Randevu (Çipli Kimlik Başvuru)

E Kimlik Kartı(Yeni Kimlik) Başvurusu Nereye Yapılır?

E Kimlik yani Çipli T.C Kimlik Kartını almak isteyen vatandaşlarımız randevu alarak işlem yaptırabileceği gibi randevusuz olarakda nüfüs müdürlüklerine başvuru yapabilirler.Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ise kimliklerini konsolosluklardan alabileceklerdir.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler

E kimlik başvurusunda son altı ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ve nüfüs cüzdanı,pasaport,evlilik cüzdanı gibi kimlik belgesi yerine geçen resmi belge yeterlidir.

Kimlik kartını 15 yaşını doldurmuş her birey kendisi yapar.15 yaş altı çocuklara ise velisi yapabilir.Çipli kimlik kartlarında parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi biyometrik verilerinin bilgileri yer alacaktır.

Kimlik Kartı Bedeli Ne Kadar?

Kimlik kartı güncel bedeli kanuni süresi içinde bildirilmeyen yeni doğumlarda kimlik çıkarma bedeli 15 TL, değiştirme nedeni ile yeni e kimlik çıkarma bedeli 15 TL, kayıp nedeni ile düzenlenecek çipli kimlik kartı bedeli ise 30 TL olarak belirlenmiştir.

E Kimlik Randevu (Çipli Kimlik Başvuru)

E kimlik randevusu almak isteyen vatandaşlar nüfüs müdürlüğü genel web portalı veya çağrı merkezi aracılığı ile randevu alabileceklerdir.Randevu almak isteyen kişiler istediği randevu tarihinde uygun olan herhangi bir ilçe nufus müdürlüğünden randevusunu alabilecektir.Randevu alan kişiler nüfüs müdürlüğüne gittiğinde mutlaka sıra numarası alacaktır.Randevum var diye boşa bekleme yapmayın.Web portaldan randevu alırken İlk başta kimin adına başvuru yaptığı seçerek kendi kimlik bilgilerini girecek ardından randevu almak istediği kişinin kimlik bilgilerini girecektir.Kendi adına randevu alıyorsa kendi kimlik bilgileri yeterli olacaktır.Açılan sayfada sizden doğum tarihiniz ve nufus cüzdanı bilgilerinizi isteyecek. 3. sayfada ise doğrulama amaçlı eşiniz yada bi yakınınızın ismini isteyecektir. 4. sayfada ise randevu talep ettiğiniz il , ilçe nufüs müdürlüğü , tarih saat seçimi yaparak randevunu alabilirsiniz.

E Kimlik Randevu(Çipli Kimlik Başvuru) için Tıklayınızzz..

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Devamını oku:
bagkur ne zaman emekli olurum
Bağkur (4B) Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur (4B) ne demek: Kendi nam ve hesabına çalışan kişilerin sgk'daki bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumuna bağkur denilmektedir.Bağ-kur lular kendi...

Kapat