Gss Borç Sorgulama

Gss Borç Sorgulama

GSS Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Sorgulama

Gss borç sorgulaması  yani Genel Sağlık Sigortasına Prim ödemek zorunda kalan vatandaşların ne kadar prim borcu olduğunu öğrenmesi ve gss borç ödemesi için alt taraftaki linke tıklayarak ziraat bankası ve sgk’nın ortak olduğu sanal pos uygulamasına yönlendirileceksiniz. Gss prim borcu sorgulamanızı yapabilmaniz için  TCKN / VKN / SSK Sicil No yazan kısma T.C kimlik numaranızı girerek , Sorgu Tipi kısmından  GSS Prim-13 seçeneğini işaretleyiniz. Daha sonra aşağıda size verilen güvenlik kodunu ilgili alana girerek gss borç sorgulama yapmak için sorgula sekmesine basarak işleminizi gerçekleştiriniz.

Vatandaşlarımızın en çok yanıldığı husus şudur; herhangi bir sağlık hizmeti almadığı halde neden gss primi ödemeliyim.Ancak gss sistemide diğer sosyal güvenlik sistemleri gibidir sağlık hizmeti alın  yada almayın gss primi ödemek zorundasınızdır.

GSS Genel Sağlık Sigortası Borcu Sorgulama için onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf  adresine gitmeniz gerekmektedir.Sgk nın online tahsilat sayfasına ulaşmak için edevlet sistemine giriş yapmalısınız.E devlet sistemine giriş yapmak için şifre kullanabileceğiniz gibi destekleyen bankaların internet şubesine giriş yaparakda edevlet sistemi girişi yapabilirsiniz.yukarıda verilen adresden e devlet girişi yaptığınız zaman sistem sizi otomatik olarak online tahsilat sayfasına yönlendirecektir.

 

Etiketler:

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. mukil ağdaş dedi ki:

  mukail ağdaşın gss prim borcunu öğrenmek istiyorum

 2. kader coşkun dedi ki:

  ggs prim borcumu ögrenmek istiyorum

 3. YILMAZ dedi ki:

  İŞ YERİ SİCİL NUMARAM 247790101111581601613-77
  BU İŞ YERİME AİT İCRA BORCU KESİNTİSİ YAPILMAKTADIR.BU KESİNTİNİN NE ZAMAN BİTECEĞİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.

  SAYGILARIMLA
  YILMAZ ÖLÇEN

 4. ARSLAN MURAT KURUGÖL dedi ki:

  Emekli olduktan sonra GSS Primi kesilmeye devam eder mi.

  SAYGILARIMLA.
  ARSLAN MURAT KURUGÖL

 5. admin dedi ki:

  emekli olduktan sonra gss primi kesilmez

Yorum Yaz

Devamını oku:
gbt-adli-sicil-kaydi
Gbt Sorgulama

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan GBT (Genel Bilgi Toplama) birimdir.Sahil Güvenlik, Emniyet Teşkilatı, Jandarma ve Gümrük Müsteşarlığı   GBT (Genel Bilgi Toplama)...

Kapat