KYK Kredi ve Burs Sorgulama

KYK Kredi ve Burs Sorgulama

Kredi ve yurtlar kurumu ülkemizde okuyan öğrencilere öğrenim gördükleri süre boyunca maddi yardımda bulunmaktadır.KYK kredi ve burs olmak üzere 2 çeşitde yardım yapmaktadır.Alt tarafda verdiğimiz link üzerinden ister tc kimlik ile ister kredi numarası ile kredi veya bursunuzu sorgulayabilirsiniz.

KYK Bursu nedir?

Kredi ve yurtlar kurumu bursu geri ödenme şartı olmadan öğrencilere yapılan maddi yardımdır.Öğrencilere ödenen burslar öğrenciden geri alınmamaktadır.Ülkemizde sağlanan burs hizmeti kredi ve yurtlar kurumu bünyesinde sağlanmaktadır.KYK bursuna başvuru işlemlerini kyk’nın kendi sitesi üzerinden ilan ettiği şekilde yapılmalıdır.Her sene kyk kendi sitesinden başvuru koşullarını açıklamaktadır. Bu konuda devlet tarafından kriterler getirilmiş ve bu kriterlere uyan öğrencilere burs verilmesi mümkün kılınmıştır.

KYK Kredisi nedir?

KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler üzülmesin burs almaya hak kazanamazsa geri ödemeli olarak kyk kredisi alabilirler. Kyk kredisini öğrenci öğrenim hayatı boyunca devlet tarafından belirlenen tutar kadar her ay almaktadır.Okulu bittikden 2 sene sonrada eşit taksitlerle geri alınmaktadır. Eğitim hayatı boyunca aylık olarak ödenen bu kredi sayesinde burs alamayan kişiler de eğitimlerini kolayca alabilmektedir. Krediler, burslardan farklı olarak, eğitim sonrasında geri ödemeli olarak verilmekte ve bu yönde sözleşmeler yapılmaktadır.

ÖĞRENCİYE ÖDENEN ÖĞRENİM/BURS KREDİSİ SORGULAMA

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Devamını oku:
Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtaya intikal etmiş bir dosyayı sorgulamak için davalı veya davacı taraf olmanız farketmeden yargıtay dosya sorgulaması yapabilir ne aşamada olduğunu...

Kapat