Kyk (Kredi ve Yurtlar Kurumu) Borç Sorgulama

Kyk (Kredi ve Yurtlar Kurumu) Borç Sorgulama

Kısa adı Kyk olarak geçen Kredi ve yurtlar kurumundan öğrenim gördükleri süre boyunca kredi kullanan öğrencilerimiz öğrenim durumları son bulduktan sonra belli bir süre zarfı içinde öğrenim kredilerini ödemek zorundadırlar. Kredi yurtlar kurumuna ne kadar borcu olduğunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımız kyk borç sorgulama işlemelerini bu yazımızın altındaki linkten öğrenebilirler. Kyk borç sorgulama yaparak ne kadar borcunuz olduğunu veya ne kadarını ödeyip, ne kadar kyk borcu kaldığını öğrenebilirler.

 

Kyk Kredi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu ülke genelinde  üniversitelerde öğrenim gören t.c vatandaşı öğrencilere kredi ve yurt sağlayan kurumdur. KYK’ya başvuran tüm t.c vatandaşı öğrenciler bu hizmetten yararlanabilir. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üniversite öğrencilerine öğrenim kredisi ve burs adı altında iki farklı şekilde ödeme yapmaktadır. Burs alan öğrenciler KYK’nın verdiği parayı geri ödemek zorunda değilken öğrenim ve katkı kredisi alan öğrenciler ise bu parayı üniversite bittikten sonra geri ödemeye başlar. Burs alan öğrenciler öğrenim kredisi alamazken aynı şekilde kredi  alan öğrenci de burs isteği ile KYK’ya başvuramaz.

 

 

Kredi Yurtlar Kurumuna ödemeniz gereken ücreti KYK borç sorgulama sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz.

Alt taraftaki resime tıklayınca açılan sayfada tc kimlik numarası ve güvenlik kodunu girdiğinizde ödemeniz gereken tutarı ve geçmiş ödemelerinizin dökümünü görebilirsiniz..

kyk-borc-sorgulama

 

Etiketler:

Yorum Yaz

Devamını oku:
Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Zorunlu bireysel emekliliğe 1 ocak 2017 tarihi itibari ile başlanacaktır.Zorunlu bireysel emeklilik sistemi çalışanlardan maaşlarının...

Kapat