Ne Zaman Emekli Olurum

Ne Zaman Emekli Olurum

Ne zaman emekli olurum diye düşünen çalışanlar yalnızca Ssk’lı değildir. Sgk kapsamında hizmet veren Emekli-Sandığı veya Bağkurlularda ne zaman emekli olabilirim diye her zaman merak etmektedirler. Çalışanlar 20 yaşında olsalarda , 50 yaşında olsalarda tek gayeleri emekli olmak ve çalışmadan emekli maaşı almak istemektedir. Emekli maaşı almak için sosyal güvenlik kurumu olan sgk’nın belli şartlarını yerine getirmesi gerekmaktedir.

Emeklilik sosyal devlet anlayışı içinde tüm çalışanların hakkı olmakla birlikte,emekli olmak için kanunlarda belirtilen belli çalışmışlık süresini ve yaş sınırını yerine getirmek zorundadırlar.Ne zaman emekli olurum sorusunun yanında aynı anlamları taşıyan benzer sorular; nezaman emekli olabilirim e devlet, ne kadar emekli maaşı alabilirim, emekli sandığı ne zaman emekli olabilirim, ssk ne zaman emekli olabilirim, sgk ne zaman emekli olabilirim, ne zaman emekli olabilirim hizmet dökümü, bağkur ne zaman emekli olabilirim, ne zaman emekli olabilirim sorgulama emekli sandığı, ne zaman emekli olabilirim gibi sorular akla gelmektedir. Tüm bu soruların cevabını aşagıda vermiş olduğumuz linklerden öğrenebilirsiniz.
4/A SSK emeklilik yaşı hesaplaması için http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ adresini ziyaret etmeli ve sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurup sorgulamalısınız.
4/B Bağ-Kur Emeklilik zamanı hesaplaması yapmak isteyen kişiler ise http://uyg.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.do adresine gitmeliler ve istenen bilgileri eksiksiz doldurup sorgulamalılardır.
4/C Emekli-Sandığı Emeklilik yaşı hesaplayacak devlet memurlar ise https://uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ adresine gitmeliler ve istenen bilgileri eksiksiz doldurup sorgulamalılardır.

Etiketler:

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. TEKİN dedi ki:

  EMEKLİLİK TARİHİMİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 2. KADİR dedi ki:

  ÇIRAKLIK OKULUNDAKİ SSK NUMARAM SGK İŞE BAŞLAMA TARİHİ OLARAK GEÇİYOMU

  İ

 3. seyitali kaya dedi ki:

  01.01.1987 tarih sigorta başlangıçlıyım şuan 8300 gün sigorta primim var 1968 doğumluyum ne zaman emekli olurum

 4. fatih dedi ki:

  arkadaşlar bu hükümet başta olduğu sürece ancak mezarda emekli olurz saygılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
KYK Kredi ve Burs Sorgulama
Kyk (Kredi ve Yurtlar Kurumu) Borç Sorgulama

Kısa adı Kyk olarak geçen Kredi ve yurtlar kurumundan öğrenim gördükleri süre boyunca kredi kullanan öğrencilerimiz öğrenim durumları son bulduktan...

Kapat