Ssk Dökümü

Ssk Dökümü

SSK Dökümü, çalışan kesimin sigortalı oldukları tarihten başlayıp son prim ödemesinin yapıldığı güne kadar ki sürede hizmet dökümü bilgisi sunan ssk dökümanıdır.

Sigortalı bir işte çalıştığını düşünüp de sigortası ödenmeyen binlerce işçinin olduğunu düşünüyorum. Kendini akıllı sanan bir çok işveren, çalışanı iş gücü olarak sömürdüğü yetmiyormuş gibi bir de geleceğini ve sağlık hizmetlerinden yararlanmasını garanti altına alan ssk primlerini de ödemeyebiliyor. Bu gibi olaylarla karşılaşmamak için ssk dökümü almanız en etkili yoldur.

İş başı yapılan gün sigortanın başlaması gerektiği yasalarda belirtilmiştir. Her ne sebeple olursa olsun, bir işçi bir iş yerinde göreve başladıysa o kişinin sigorta primi işe ilk girdiği günden itibaren yapılmak zorundadır. Bu hep işçi için hem de işveren için yararlı olmasına rağmen bu kimi zaman suistimal edilir.

Emek verip işe başlayanlar, çalıştıkları aydan sonraki ayın sonuna doğru ssk dökümü alarak sigorta başlangıcını ve prim tutarını öğrenebilirler. SSK hizmet dökümü almak için yapılması gerekenler ise oldukça kolaydır. Yenilenen bilgi platformunda ssk dökümü tc no ile alınabilmekte ve her ayrıntı eksiksiz olarak görüntülenmektedir. Tc no ile ssk dökümü sorgulamak için bağlantıya girmeniz yeterlidir.

Girişle birlikte SSK sorgulama menüsü sizden tc kimlik numarası gibi bilgileri istemektedir. Bu bilgiler doğru olarak yazılır ve ssk dökümanına ulaşılır. Bu noktadan sonra alacak olduğunuz bilgilerin tamamı size aittir. Yani daha önceden sigortanız başladı ise buradan görebilirsiniz. Bunun yanı sıra toplam ssk gün dökümü sayesinde prim sayısını öğrenebilirsiniz. Aralarda eksik ödenen ssk tarihlerini görebilirsiniz.

 

SSK dökümanı yenilenen birimleriyle birlikte vatandaşa kullanım kolaylığı sağlamış bulunmakta. Oldukça açıklayıcı bilgilerin olduğu ssk dökümü sorgulaması sayesinde sigortalılar 4a ve 4c kategorilerine göre ödenmiş olan ssk primlerini bulabilmekteler. Aynı zamanda ssk dökümü alınan sayfa üzerinden iş görmezlik parası gibi bir çok bilgi de bulunmaktadır. Ssk’dan emekli olacaklar için emekli maaşı sorgulaması da yine buradan gerçekleştirilebilir. Eskiden olsa yapılmak istenen bu işlemler bir çok farklı alanda ve karmaşık bir düzende yapılıyordu. Günümüzde ise daha modern ve anlaşılabilir şekilde bilgiye ulaşmanın önü açılmış durumda.

Hizmet bilgisi sorgulamaları yaparken güvenli yerlerden yapınız.Hizmet bilginizi sgk.gov.tr yada turkiye.gov.tr adreslerinden birinden yapınız. Devlet birimlerinden başka herhangi bir mecrada bulamayacak olduğunuz bu bilgiler için devletın sorgulama kanallarından başka bir yere tc bilgilerinizi girmemeniz sizin için yararlı olacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 15 yorum yapıldı:

 1. Ramazan dedi ki:

  Ssk günsayım

 2. ayşeşen dedi ki:

  sigortamvarmıyokmuöğrenmekistiyorum

 3. yeliz ege dedi ki:

  Ssk araştırmasındauüzerimde olum ayligi görünüyor bu konuda yardımcı olursanızsevinirim tesekkurler

 4. Aydin ASAL dedi ki:

  ben1992-1996 yillari arasinda emekli sandigina bagli olarak gorev yaptim nekadar daha prim odemem lazim emekli olabilmek icin.

 5. felek boylu dedi ki:

  kaç gün sigortam yatmış

 6. iskender urhan dedi ki:

  kacgun sigortam yatmıs ogrene bilirmiyim

 7. ali saban dedi ki:

  Kaçgun sigortaya öğrenebilirmiyim

 8. Mehmet Kenan Salman dedi ki:

  Ben ssk gün sayımı öğrenmek istiyorum 4657******* tc numaram

 9. fevzi.çakmak dedi ki:

  Ben 1992/1ci ayi sgk girisim var.toplam.gun sayim 6100 odedim.yasim.04.05.1970.nezaman.emekli.olabilirim

 10. bekir bardakcı dedi ki:

  ne kadar hizmet dökümü var

 11. sezairgilge dedi ki:

  hizmet dökümüistyorum

 12. Kerim dedi ki:

  bu siteyi kurupta millete ssk dökümü nasıl alınacağını anlattığınız için teşekkür ederim

 13. Ercan İLHAN dedi ki:

  eskiden hizmet dökümü ne kolayca bakıyorduk.Şimdi şu sayfada cebelleşip duruyorum.ben mi beceremiyorum

 14. alıcam diyorum dedi ki:

  e devlet şifresi olmadan imansız malesef yeni yasalar çıktı duymadınızmı benimde e devlet şifrem yok ama ptt den alıcam her gün alıcam diyorum ama bi türlü gidip almıyorum nedenki acaba ? 🙂

 15. gündoğan dedi ki:

  ben 1961 işe başladım emeklilime kaç günüm kalmış

Yorum Yaz

Devamını oku:
Seçmen Bilgisi Sorgulama

Yüksek Seçim Kurulu kendi sitesi üzerinden kişilerin kimlik bilgilerini girerek Seçmen bilgisi Sorgulamasına imkan tanımaktadır.Hatta sorgulama yapan kişinin binasındaki tüm...

Kapat